Мамонт
Декілька десятків тисяч років тому в північних районах Земної кулі жили мамонти - зарослі густою шерстю сильні рослі тварини, схожі на сучасних слонів.

Родина - Слонові
Рід/Вид - Mammuthus primigenius
Основні дані:
РОЗМІРИ
Висота: 3,5 м.
Довжина бивнів: до 5 м.
Маса: 5000-7000 кг.
РОЗМНОЖЕННЯ
Статеве дозрівання: з 10 років.
Шлюбний період: немає даних.
Вагітність: 22 місяці.
Кількість дитинчат: 1.
СПОСІБ ЖИТТЯ
Звички: мамонти - стадні тварини.
Їжа: рослини.
СПОРІДНЕНІ ВИДИ
Південний слон (M.meridionalis, вар. Archidiskodon meridionalis) з'явився близько 2 мільйонів років тому в лісах на півдні Європи. Зовні він нагадував індійського слона. Прямий предок мамонта - трогонтерієвий слон (мамонт) М. trogontherii (Середній плейстоцен), жив у європейський степах і був першим мамонтом з розвинутим шерстяним покривом.
Мамонти добре почували себе в суворому арктичному кліматі завдяки довгій шерсті і запасам підшкірного жиру. Палеонтологи нерідко знаходять в одному місці останки декількох тварин - це означає, що мамонти жили стадами.
ЇЖА

РОЗМНОЖЕННЯ

ВОРОГИ
Найбільшу небезпеку для мамонтів являли первісні люди, які полювали на них заради м'яса: вони ловили їх у прикритих зверху гілками та листям ямах-пастках і забивали списами та сокирами. Тушу спійманої тварини первісні люди повністю використовували для своїх потреб: м'ясо і жир з'їдали, а зі шкур виготовляли одяг і покривали ними свої примітивні житла. В тому ж ареалі мешкали шаблезубі тигри, які полювали на дитинчат мамонтів, легко вбиваючи здобич іклами, що сягали 22 см завдовжки. Небезпечними для малюків були також вовчі зграї. Вовки у той час були настільки сміливі, що викрадали здобич прямо з пащі шаблезубого тигра.
На думку дослідників, вовки, після людини, були найнебезпечнішими ворогами для мамонтів.
ЧИ ТОБІ ВІДОМО, ЩО...
- Вуха в мамонтів були значно менші, ніж у сучасних слонів - це пояснюється тим, що на Землі у той час панував холодний клімат.
- У Грунті вічної мерзлоти знайдено трупи мамонтів, що добре збереглися.
- Наскельні малюнки мамонтів можна побачити в печері Руфіньяк у Франції.
- У деяких областях Сибіру люди часто знаходять останки мамонтів. На місцевому чорному ринку можна придбати бивні цих стародавніх тварин.
- Учасникам одного наукового симпозіуму були запропоновані невеликі порції біфштекса з м'яса мамонта, замороженого тисячі років тому.
- У Сибіру було знайдено більше 4 500 викопних останків мамонтів. Вчені вважають, що в ґрунті може міститися приблизно 500 тисяч тонн бивнів мамонтів.
ЇЖА ТА ВОРОГИ МАМОНТА
Рослиноїдні мамонти харчувалися листям ліщини та граба і не становили небезпеки для інших тварин. На них полювала людина, а дитинчата мамонтів були улюбленою здобиччю шаблезубого тигра.


ДЕ Й КОЛИ ЖИВ МАМОНТ
Викопні останки мамонтів були знайдені в Сибіру і багатьох місцях на півночі Європи, в місцях добування гравію на Британських островах, на півночі Азії і в Північній Америці. Мамонти жили в арктичних степах і тундрі в кінці Плейстоцена, що завершився 10 тисяч років тому.
АРКТИЧНІ СУСІДИ
У один час з мамонтом в Арктиці, Європі і Східній Азії жив волохатий носоріг (Coelodonta).
Немає коментарів:
Дописати коментар